חיסונים אצל ילדים ותינוקות

נושא החיסונים אצל ילדים ותינוקות הוא נושא חם עם הרבה מטענים.
מצד אחד הרפואה המונעת שהכניסה סידרה של חיסונים לתינוקות החל מהחודש הראשון לחייהם. תקופה נוחה היות ורוב ההורים מגיעים לטיפות החלב לשקילה בדיקת התפתחות ועוד… מאידך קבוצה של הורים וגם מטפלים למיניהם שמזהירים מפני חיסונים ותולים בהם תחלואים למיניהם. נתקלתי בנושא ממש בתחילת דרכי כמטפלת כשהנכד הגדול שלי פיתח חום מאד גבוהה יום לאחר החיסון כשהיה בן חודשיים ואושפז ליומיים. שלא יהיה פה ספק אני בין אלה שמצדדים בחיסונים , אבל….
מצד אחד החיסונים הם למען הילדים ולמען החברה, הצליחו להוריד פלאים את רמת התחלואה במחלות מסויימות כמעט לאפס ולמנוע מהילדים תגובות ותופעות קשות בעקבות המחלות. מצד שני זרם הולך ומתגבר של הורים שמסרבים לחסן את ילדיהם כאידאולוגיה או כשמטפלים למינהם מפחידים הורים צעירים שנמצאים בין הפטיש לסדן, חושפים את ילדיהם למחלות ואת חברת הילדים בהם הם גדלים. לאחרונה עלתה שוב סוגיית השעלת בארץ בעקבות התפרצות המחלה שיכולה להיות מאד קשה לילדים הקטנים, שלא לדבר על אוכלוסיה מבוגרת …..
וכאן אני רוצה לשתף אתכם מניסיוני, בשנים שאני מטפלת עברו אצלי למעלה מעשרים תינוקות שהיגיעו אלי עם אמהות מודאגות ומבולבלות כן לחסן לא לחסן מה לעשות?
כאן טיפול אייפק בא לעזרתי ולעזרת התינוקות. כפי שציינתי קודם, זה התחיל עם הנכד שלי כשהתקרב מועד החיסון הבא ולאור מה שרה בראשון ביקשתי לבדוק את הילד. הוא היה במצב טוב גם בריאותי וגם התפתחותי וכששאלתי בפידבק של השרירים שאלה פשוטה האם נכון לילד לקבל את החיסון במועד שנקבע קיבלתי את התשובה לא.  המשכתי לשאול באותה דרך והגוף של נכדי הגיב לבעוד חודשיים, כמובן דחינו את החיסון והמשכתי לעקוב ולשאול ותמיד קיבלתי תשובה לתאריך המסויים, לא אלאה אתכם הילד קיבל את החיסון בתאריך שקיבלתי מהגוף והכל עבר חלק ללא בעיות. כפי שכתבתי, מאז באותה דרך בדקתי למעלה מעשרים תינוקות עם אותה סוגיה כל ילד הגיב אחרת ותאריכים נקבעו לפי מה שקיבלנו. לפעמים החיסונים התארכו עד גיל שנה וחצי ולפעמים פחות . כל התינוקות הללו חוסנו בזמן שקיבלנו כתשובה לשאלות ששאלתי. כולם עברו את החיסונים ללא כל תגובה של אי נוחות או חום.
לכל ילד התאים אחרת, כנראה על פי התפתחות מערכת החיסון שלו.דבר פשוט כל כך, חסך להורים מתח, לילדים אי נוחות, ולחברה בכלל, הפך את הילדים ליותר מחוסנים. אני יודעת שיהיו הרבה חילוקי דעות בעקבות פוסט זה, וזה בסדר,  אבל לטיפול אייפק  יש כלים לבדוק….תהיו  לי בריאים!

נורית שטרייכמן
מטפלת אייפק מומחית

 

5 מחשבות על “חיסונים אצל ילדים ותינוקות

 1. תודה נורית על הפוסט שהעלית .אני מבקשת להוסיף שאני מחזקת את כל מה שכתבת. דרך נסיוני האישי, במשך שנים גידלתי את ילדי,עם בירור אייפק לגבי החיסונים, מאחר שסבלו מהחיסונים,והפסיקו להתפתח במהירות רגילה לאחר החיסון. כאשר הכרתי את שיטת אייפק, בדקתי לםני החיסון האם לתת את החיסון הספציפי בזמן שקבעו עבורי. לא פעם קבלתי תשובה שישנם שילובי חיסונים שאינם תואמים, כי לא את כולם ילדי יכיל, ואז קודם כל איפשרתי לילד להכיל את החיסון הדחוי מבחינתו, ואחר כך חיסנתי, והכל היה בסדר .כך אני עושה כיום, עם כל מי שפונה אלי עם תינוק.

 2. נורית תודה על השיתוף .
  סוגיית החיסונים היא טעונה ומורכבת .
  יש חיסונים בעיתיים בלשון המעטה שמכילים חמרים מסוכנים , זה לא ממש משנה אם תינוק יקבל חיסון שמכיל אלומיניום לדוגמא בגיל שמשרד הבריאות קבע או חודשיים אחכ , זה חומר מסוכן , זו מתכת שלא מתפרקת בכל זמן בכל מקום !!!
  אני מקפידה להמליץ להורים לקרוא ולהבין ראשית לפני כל חיסון למה נועד ומה הסיבה שנותנים אותו , ומהם מרכיביו . יש כיום ספרות גם בעברית עשירה במידע .
  יש יותר מדי חיסונים מיותרים לדעתי האישית שניתנים היום שלא לטובת הילדים וחשוב שהורים יפעילו שיקול דעת ויקחו אחריות לבריאות ילדיהם .

 3. הי נורית, אהבתי לקרוא על הדרך הגמישה והמאפשרת בה את מתמודדת עם סוגייה כל כך חמה על הפרק
  כמו האם לחסן את הילדים ? כן או לא ?
  ואם כן? אז מתי הכי מתאים?
  זו דרך שמקשיבה לגוף והרי הגוף יודע וזוכר והלא מדוע של כל אחד מאיתנו יודע הכי טוב מה טוב עבורו !!
  בברכה
  יוני בקלו
  מומחית בטיפול באייפק

 4. שלום נורית,בהבנה שלי ,כאשר ישנו חיסון בעיתי לגוף,נקבל בבדיקת שריר תשובה לאי מתן החיסון.כאשר הגוף מאשר,קובע מהו הזמן הטוב עבורו,והאם צריך לחזק יכלת הכלה של מרכיב כלשהו החיסון,אין יותר שאלה לגבי החיסון במציאות העולמית שלנו.והגוף שלנו גם מודע לסביבתו העכשווית.

  1. שלום יעל , רוב החיסונים בישראל ניתנים לילדים ממש קטנים, לרוב מערכת החיסון שלהם לא מפותחת דייה. כשאני מקבלת אינדיקציה מהגוף לדחות את החיסון לפרק זמן מסויים, לרוב זוהי הסיבה ולא רגישות לחיסון. במידה והתשובה מהגוף היא שהתינוק רגיש לאחד ממרכיבי החיסון אין ספק שנטפל ברגישות ולאחר מכן נבדוק את המוכנות לקבלת החיסון

סגור לתגובות.