אנרגיה וגוף נפש – חלק 4

מחקרים בטיפולים באנרגיה

צורות שונות של טפולים עם מגנטים התגלו לפני מאות ואלפי שנים. תרבויות עתיקות השתמשו בסוגי מגנטים ואמבר לטיפולים באנשים חולים. בימינו, אנחנו עדים למספר רב של טיפולים באמצעי אנרגיה כמו רייקי, מגע בריאות, טיפולי קוטביות, טיפולי טיפופים ועוד. אני מעוניין כאן לעבור על מספר אספקטים של טיפולים באנרגיה ומחקר.
בשנת 1773, אנטואן מסמר החל להזיז מגנטים סמוך לגוף של מטופל שלו; זה יצר תגובה חזקה של אנרגיה שנעה בגוף המטופל. הוא ביצע זאת על מספר לקוחות וגילה תופעה זו אצל כולם. מאוחר יותר, הוא מצא שהוא יכול ליצור אותה תופעה על מטופליו על ידי העברת ידיו סמוך להם ללא מגנטים. בשנת 1779 הוא פירסם את ספרו "זיכרונות על הגילוי של מגנטיות חייתית", בו הוא דיווח על מספר רב של ניסויים וממצאים בשיטות טיפול אלו.
במשך כמאתיים שנים, משנות 1700 המוקדמות עד לשנות 1900 המוקדמות, טיפולים בחשמל היו נפוצים ומספר רב של מכשירים טיפוליים הומצאו לצורך סוג זה של טיפול. טיפולים אלו היו מאד פופולריים וטענות שונות הושמעו בקשר לכמה יעילים טיפולים אלו היו להשגת תוצאות ריפויות מדהימות.
בתחילת המאה העשרים, הממשלה האמריקאית התערבה בתחום הטיפולים בחשמל מכיוון שטיפולים אלו לקו בחסר של סטנדרטיזציה רפואית של תוצאותיהם, וכתוצאה של התערבות זו, הטיפולים בחשמל הוכרזו כלא חוקיים ונעלמו למשך שנים ארוכות. משנות השמונים ואילך החלו טיפולים אלו עם מכשירים חדשים שהומצאו, לצוץ מחדש בשות הטיפול השונים.
חוקר מאד ידוע בשדה המחקר של טיפולים באנרגיה היה הרולד בר, פרופסור לאנטומיה מאוניברסיטת יל, בין השנים 1933 עד לשנת 1973. כמו הרבה מדענים של זמנו, הוא נסה לפצח את ה"קוד" של התא החי, איך התא מקבל את פקודותיו להיות תא של איבר זה ולא אחר, ואיך התאים המקובץ מקבלים את פקודותיהם לגדילת הגוף.
הוא היה בטוח ששדות אנרגטיים מרובים שולטים בכל האספקטים של החיים של גופנו, ושכל פעילות בגופנו, של בריאות או של חולי, יכולה להיות מזוהה. באמצע שנות השלושים של המאה העשרים הוא בחן רעיונות אלו בשני כיוונים:
1. הוא דיווח על ממצאים שניתן לזהות ביוץ של אישה על ידי שימוש בכלי חשמלי המסוגל למדוד את כמות החשמל העדינה המופקת
מהגוף מיום ליום לפני הביוץ; כאשר הביוץ נגמר כמות החשמל הנמדדת נופלת למטה בצורה משמעותית.
2. הוא דיווח על ממצאים בהם יכול היה למדוד תהליכים סרטניים במקומות שונים בגוף שיצרו שם שדות חשמליים מיוחדים ושונים
משאר השדות החשמליים שבגוף. הוא זיהה שדות חשמליים אלו על ידי שימוש במכשיר חשמלי מיוחד שעבר תהליכי סטנדרטיזציה.

בשנות השלושים, המחקרים שלו לא יכלו להישנות על ידי חוקרים אחרים ורעיונותיו, לכן לא קיבלו תשומת לב רצינית של הקהילייה המדעית. בסוף שנות התישעים ובתחילת שנות האלפיים רעיונות אלו מקבלים חיזוקים מדעיים על ידי חוקרים המסוגלים להיעזר
בטכנולוגיה הרבה יותר מתקדמת, ובכך הם מראים שהרולד בר פשוט הקדים את זמנו.
חוקר אחר בשדה האנרגיה הוא גרי שוורץ, פרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת אריזונה. הוא ביקש מקבוצת מטפלי רייקי לתת טיפול לבקטריות E-COLI שהושמו בתוך צלוחיות זכוכית. בכל צלוחית נמדדה כמות שווה של הבקטריה לפני הטיפול. המטפלים התבקשו להעניק טיפול חיובי לבקטריות, ללא כל מגע פיזי בצלוחיות ובתוכן הצלוחיות. למותר לציין שמה שמטפלי הרייקי ראו זה נוזל ותו לא. הבקטריה יכולה להיראות רק דרך מיקרוסקופ רב עוצמה. לפני ואחרי הטיפולים בבקטריה, כל מטפל מילא שאלון שמדד את הדימוי העצמי של המטפל. הממצאים של ניסוי זה היו מדהימים:
1. בסביבות 60% של צלוחיות, מספר הבקטריות שבהן גדל באופן משמעותי מהרמה שלפני הטיפול שארך 45 דקות.
2. בשאר ה 40% של הצלוחיות, כמות הבקטריה ירדה בצורה משמעותית או נשארה זהה למספר שלפני הניסוי.
3. בקבוצת ה 60%, בסביבות 50% מהם הרגישו יותר טוב על עצמם בסיום הטיפול לעומת הדרך בה הרגישו על עצמם לפני הטיפול.
4. בשאר ה 50% לא חל כל שינוי ביחס לדרך שה הרגישו ביחס לעצמם.
5. בקבוצת ה 40%, 60 % מהם הרגישו רע יותר על עצמם בסיום הטיפול בהשוואה לדרך שהם חשו על עצמם לפני הטיפול. · בשאר ה 40% של קבוצה זו, לא חל כל שיוי בדרך בה הם חשו כלפי עצמם.
זה נשמע מרתק; מטפל רייקי מעניק אנרגיה חיובית לבקטריה (בחוויתו הסובייקטיבית, הוא מעניק אנרגיה זו לצלוחית מים כי זה מה שהוא מסוגל לראות), ובסיום הטיפול מרגיש טוב ביחס לעצמו או רע ביחס לעצמו בהתאם לתוצאות גדילת מספר הבקטריות בצלוחיות;
זהו הכוח של האנרגיה הפועלת על המוח ועל החומר האורגני החי.

 

אנרגיה וריפוי

מחסומים אנרגטיים ומחלות

שדה הרפואה המודרנית מורכב משתי פילוסופיות; הרפואה המערבית והרפואה הטיבעית. הרפואה המערבית מתמחה העיקר בניתוחים ובמרשם תרופתי. רפואה זו נשענת בעיקר על מדע ומחקר והכלים לטיפול במחלות הם מעשיים וממשיים. שדה הרפואה הטיבעית מורכב מקובץ של הרבה שיטות אשר אינן מאוגדות בהכרח תחת תיאוריות וטיפולים דומים. בהרבה מהגישות של הרפואה הטיבעית המושג המרכזי בקשר לריפוי הוא אנרגיה. שיטת הריפוי העתיקה מכולם, בת אלפי שנים, היא האקופונקטורה. הרבה שיטות טיפול טבעיות הן למעשה פיתוחים שנובעים מתורת הריפוי הסינית הקדמונית. במאה ה 18 התפתחה ההומאופתיה (דומה לדומה מרפא) ומאוחר יותר האוסטאופתיה, הכירופרקטיקה, הפסיכותרפיה והקיניסיולוגיה.
טיפולים באנרגיה עובדים באמצעות כוחות הטבע; תזונה מאוכל מלא, תחושות הגוף הטיבעיות, רוח האדם המתבטאת בדיבור ודימיון, פעילות מערכות ואיברי הגוף וההקשרים של האדם לסביבתו. האמונה הבסיסית של הרבה טיפולים באנרגיה היא, שבאדם קיימת מערכת פנימית של ריפוי עצמי המסוגלת לתקן ולהבריא את המערכת בזמן מחלה ו/או פגיעה, אם תנאים מתאימים מתקיימים. מערכת זו מקודדת בתוך ה DNA של כל תא בגוף האדם.
כאשר כל מערכות גוף-נפש מאוזנות מבחינה אנרגטית בתוך האדם, והאדם מאוזן אנרגטית עם סביבתו, זהו מצב בו קיימת בריאות אופטימלית. כל הפרעה בזרימת האנרגיה, כל מחסום לאורך מסלולי האנרגיה (מרידיאנים), בכל מערכת ו/או איבר, יגרום להיווצרות מחלה. כל סימפטום, בגוף ו/או נפש, מורה על פרשנות מסויימת, על מסרים שהגוף מנסה להעביר דרך סימפטומים אלו בדבר אופי המצב הבריאותי המתפתח.

לחלק 5 של המאמר