אנרגיה וגוף נפש – חלק 6

זיהוי מחסומים אנרגטיים

בני האדם לאורך כל ההיסטוריה האנושית התמודדו עם בעיות של בריאות וחולי באותה המידה בה בני אדם מתמודדים עם שאלות אלו בתקופה המודרנית. במזרח, לפני אלפי שנים, הסינים גילו את אנרגיית החיים והדרך בה היא מתחברת לגוף-נפש האדם; הם כינו אנרגיה זו בשם צ'י. הם גילו מאות נקודות על גוף האדם המשמשות כמו צמתות אנרגטיות ועובדות כמו אנטנות ומחברות את האדם ליוניברס. הם כינו נקודות אלו בשם נקודות אקופונקטורה ומצאו שנקודות אלו מסודרות בתבניות של מסלולים לאורך הגוף. הם איפיינו מסלולים אלו כמסלולי אנרגיה אותם כינו מרידיאנים. המרידיאנים ונקודות האקופונקטורה אינם מזוהים בגוף האדם באופן אנטומי אך הם קיימים שם כצמתות אנרגטיות ואמנות החדרת סיכות לנקודות אלו כאמצעי לריפוי ממחלות, יוכיח את קיומן.
בימינו, הטכנולוגיה המציאה הרבה מכשירים מתוחכמים המסוגלים לזהות בקלות את נקודות האקופונקטורה, לקרוא את האנרגיה העדינה המופקת ממסלולי המרידיאנים, ולזהות מחסומים אנרגטיים במערכות שונות בגוף ובנפש.
אך אם אנו רוצים לסמוך על יכולותינו האנושיות ולשלב ידע ישן עם האינטואיציה שלנו, אחת הדרכים העיקריות לזיהוי מחסומים אנרגטיים תהיה באמצעות מבחן שרירים. זהו מבחן מאד סובייקטיבי המסוגל לייצר תוצאות מאד אובייקטיביות. המטפל באמצעות מבחן שרירים, נחשף לפני ובמשך המבחן לכמות אדירה של גירויים אנרגטיים בחדר הטיפולים: מחשבותיו של המטפל ומחשבות המטופל, רגשותיהם, דיעותיהם, בגדיהם, הריהוט בחדר, התאורה, איכות האוויר, קולות בחדר עצמו (מערכת מיזוג האוויר לדוגמא) וקולות הבאים מחוץ לחדר הטיפולים ועוד הרבה גירויים נוספים. כל גירויים האלו הם גורמים היכולים להתערב במהלך המבחן. זה נשמע כמו סביבת תוהו ובוהו; כמה רציני יכול מבחן שרירים להיות בתנאים כאלו? התשובה היא פשוטה; המבחן יכול להפיק תוצאות רציניות כל זמן שהמטפל יכול להישאר מחובר להתכוונות שלו. פעילות יומיומית פשוטה יכולה להתבצע כל זמן שאנו שומרים של ההתכוונות שלנו ממטרה אחת לשנייה. התמקדות במטרה אחת מרכזית ברגע נתון והתעלמות מהחלקים הפחות חשובים באותו רגע נתון, עוזר לנו להתמצא בזמן ובמרחב החיים. המטפל יכול לשלוט בזרימה של המבחן על ידי כך שהוא נמצא במצב הדומה למצב מדיטציה כאשר הוא עובד עם מטופל, מתמקד בהתכוונות אחת בלבד בכל רגע נתון, ואוסף את התשובות השונות לאוגדן אחד היוצר הערכה אינטגרטיבית גדולה על מצבו של המטופל.

סיכום
אנחנו חיים בעולם מאד מורכב אך בצורה זו או אחרת, דברים מוצאים את מקומם בטבעיות, ובתוך כל המבוך המורכב של דרישות החיים אנחנו מצליחים להסתדר ואפילו נהנים מעצמנו מידי פעם. הדברים עצמם שעוזרים לנו ללכת בביטחה דרך דרך כל מורכבויות החיים בקלות יחסית הם חמשת החושים. הם עוזרים לנו להתמודד עם דרישות החיים בדרכים מעשיות, כלומר, הם עוזרים לנו "לא לראות" את המורכבות האמיתית של סביבתנו.
אך כשאנו מותקפים על ידי סימפטומים ומחלות, חמשת החושים אינם מסוגלים לעזור לנו בצורה מספקת. ברגעים אלו, אנחנו זקוקים ליותר מחמשת החושים כדי להיעזר; יש לנו היכולת להתחבר לעולם האנרגיה העוטפת אותנו מבפנים ומבחוץ, האנרגיה שהיא הבסיס לקיומנו-חיבור זה נקרא אינטואיציה. אם נלמד להאזין לחוקי קיום שונים אלו, נוכל להאיץ ולהגדיל את תהליכי הריפוי שלנו בגוף ובנפש, ולהיות יחידה אנרגטית אחת עם היוניברס סביב לנו. זהו הזמן ללמוד יותר על טיפול אייפק IPEC. אתה מוזמן ללחוץ כאן.