מודעות, רטט ואבחנה בטיפול אייפק – חלק 6

אבחנה וטיפול

מטופל בא לטיפול כי לא טוב לו באספקט כזה או אחר בחייו. הוא בא לטיפול אייפק כי שמע מאחרים שזה עזר להם והוא בא אל המטפל הספציפי, כי שמע מאחרים שהוא עזר להם. טיפול אייפק מייצר תוצאות חזקות יעילות ומתמידות, לפעמים מאד מהר, ולפעמים לאט יותר, אך עדיין מאד מהר בהשוואה להרבה שיטות טיפול. הטיפול מושתת על מבחן שרירים שהינו מבחן סובייקטיבי לחלוטין שיכול להיות מאד אובייקטיבי אם המטפל מקפיד על מרכיבים ספציפיים. במילים אחרות, טיפול אייפק הינו טיפול סובייקטיבי המייצר תוצאות אובייקטיביות. זה נשמע כמו אבסורד, סתירה, אך זהו הטיפול.

ברוב ענפי הרפואה, עומדים לרשות המרפאים כלי מדידה טכניים שכאשר הם מכויילים נכונה, הם מספקים למטפלים תוצאות העוזרות להם לגבש תיאוריות אינטלקטואליות אותן הם מכנים הרבה פעמים בתגיות דיאגנוזה שונות ומשם הם מסיקים מסקנות אינטלקטואליות מה הטיפול הנדרש. לא אכנס כאן לתהליך דיוני על פילוסופיית ריפוי זו שבעיקרה מאפיינת את הרפואה המערבית. בטיפול אייפק המדידה מסתמכת בעיקרה על אמצעים אנרגטיים, מבחן שרירים, מטוטלת, קריאת אנרגיה עם כפות הידיים, ואולי עוד אמצעים אנרגטיים שונים. כל אמצעי כזה מסתמך על מערכת האנרגיה של המטפל העושה אבחנה, ולכן זוהי קריאה ומדידה סובייקטיביים.

הבנת מושגי המערכת האנרגטית, הבנת רעיון הרשת האנרגטית שמרכיבה את היקום ואת כל מרכיביו הגדולים – גלקסיות, החלל שבין הגלקסיות, מרכיבי היקום הפחות גדולים – מערכות שמש, כוכבים, מרכיבי היקום היותר קטנים – החיים האורגניים על כל גווניהם, החיות, הצמחים, בני האדם, ומרכיבי היקום היותר ויותר קטנים – מערכות ואיברי האדם, זיכרונותיו, אמונותיו, רגשותיו, רעיונותיו, הם בבסיס הבנת הטיפול. המערכת הנ"ל מרושתת בצורה קבועה ומתמדת, ללא חורים וחללים בה, הכל קשור להכל, הכל מקושר להכל. למערכת הזו יש בינה מרכזית הממוקמת גיאוגרפית בכל מקום, ועם כל זאת, שלכל מרכיב במערכת יש תיפקוד ספציפי, עדיין כולם פועלים כנגזרת של בינת העל. האוכלוסיות הדתיות בעולם רואות בבינת העל הזאת את האלוהים. האתיאיסטים, חלקם טוענים שאין בינת על והכל מקרי, וחלקם מאמינים שקיימת בינת על ושיש סדר בכל המורכבות אותה אנו חווים ושחלקים קיימים שלה אנחנו לא מסוגלים לחוות בגלל מיגבלות החושים שלנו.

אני מאמין שהכל קשור להכל ושיש חוכמה – בינת על, המארגנת את כל עולם התופעות. לכל מערכת יש חוקי קיום, ולמערכות כלליות יש שליטה מסויימת בהתנהלות תת המערכות מתחתיהן, אך חלקים שלמים בתוך תת המערכות אינם בשליטתן של המערכות הגדולות יותר. לדוגמא, מנהל מפעל בו עובדים 1000 עובדים, אינו מנהל ספציפית את עבודת כל פועל. לניהול נכון הוא זקוק לחלוקת העובדים למחלקות שבראש כל אחת הוא ימנה מנהל. לצורך הדוגמא, בכל מחלקה יהיו 100 עובדים ובמפעל כולו יהיו 10 מנהלים. לכל מנהל אופי שונה, סגנון שונה ולכן, למרות שבתמונה הגדולה, החוקים וההנחיות לניהול המחלקה יבואו מטעם מנהל המפעל, מנהל המחלקה ימלא את החוקים כהבנתו, ולצורך מימוש החוקים ימציא חוקים משלו. באופן טבעי יכולות לקרות תקלות בין מערך חוקי המפעל למימושן בתוך כל מחלקה.

זוהי הסיבה מדוע כאשר בינת על מנהלת את חיינו, קיימות תקלות בחיינו בצורת מחלות לבני אדם, מלחמות בין עמים, אסונות טבע ועוד. ועם זאת, כשמנהל המפעל משגר את הוראותיו למנהלי המחלקות, לחלקם לא יהיו כל תקלות בניהול מחלקותיהם מפני שהם שמעו נכון את ההוראות, והסגנון האישי שלהם פתוח דיו לנהל ברוח המנהל כך שהפרשנויות האישיות שלהם די חופפות את המסר שניתן להם ולכן כמות הקונפליקטים במחלקותיהם נמוכה, וכאשר קורים קונפליקטים הם יודעים לטפל בהם בצורה נכונה ולעזור למערכת לחזור לזרימה תקינה.

כשמטפל אייפק מתחבר אל בינת העל, הינו מחובר לרשת, דרך מרכז הריפוי האוניברסלי הקיים בתוכו כשם שהוא קיים בתוך כל יצור חי. מטפל אייפק נכנס אל ה zone עליו אני מדבר בכל הסדנאות והמפגשים השונים לאורך השנים. בתוך ה zone, העולם הסובייקטיבי של המטפל על צרכיו, אמונותיו, ניבוייו, מנוטרל לחלוטין. אבחנה אמיתית יכולה לבוא רק מתוך בינת העל ולא מעולם הדיעות והתיאוריות של המטפל. בינת העל תשדר את שידוריה אל אנטנה ספציפית ערטילאית הנמצאת אצל המטפל וזו פנוייה תדיר לקבלת השידורים. תיאוריות ואמונות של המטפל מה צריך ומה לא צריך המטופל, פשוט מחבלות בשידור והתוצאה הברורה היא חוסר בתוצאות טיפוליות.

ובהנחה שמטפל אייפק למד לאורך ההתנסויות הטיפוליות שלו להיכנס אוטומטית אל ה zone, עדיין, ישנם מקרים בהם התוצאות הטיפוליות אינן קורות. אלו מכם המכירים אותי לאורך השנים, יודעים עד כמה המפגש עם אותו קהל מטופלים בו התוצאות הטיפוליות אינן קורות או שהן קורות אך נופלות מהר מידי או שהן חלקיות, איתגר אותי בדרך להגברת התוצאות הטיפוליות מול המקרים הקשים האלו ועד כמה מהכלים היותר חשובים בשיטה נוצרו כתוצאה מהמפגש הזה עם המטופלים הללו. הכלים אותם אני מסכם במאמר זה באים למעשה לנגוע בלב הקשיים של המקרים הקשים, וכדי להצליח איתם, אני מאמין שאנחנו חייבים ליצור תמונה שלמה ככל האפשר של המטופל, תלונותיו והדרכים לעזור לו. התמונה הזו חייבת לנגוע בארבעת גורמי המרפא – מודעות, רטט, פתיחות ואמונות. כמובן שהשם מרפא חייב לבטא את המשמעות הטיפולית העליונה בה אנחנו עוסקים והיא לעזור למטופל להגיע למרפא.

רמת המרפא הנמדדת בתוך התהליך הטיפולי היא הקומבינציה של ארבעה מרכיבים התלויים האחד בשני, ורק הקומבינציה תיתן לנו תמונה מלאה ולא מרכיביה הבודדים. האמונות המבוטאות אינטלקטואלית ו/או אמונות לא מודעות של האדם, יוצרות רמת פתיחות מסויימת המתבטאת ברטט ספציפי. כדי להגיע לרמת המרפא הנכונה בתהליך האבחנה, אנחנו צופים בריקוד מדהים בעל צעדים וחוקיות משלו, אשר הולכים ומתבהרים בתוך מתן תשומת הלב המתאימה לכל אחד מארבעת המרכיבים.

אנחנו יודעים כבר מתחילת היווצרות שיטת אייפק שתהליך אבחנתי נכון פותר את הבעייה שלשמה בא המטופל כבר בשלב האבחנה או לפחות מפחית את הבעייה משמעותית אצל חלק גדול מן המטופלים. התופעה הזו קורית לדעתי מפני שאנחנו עוסקים בטיפול אנרגטי, ואנרגיה מופעלת ומתייחסת לאנרגיה אחרת מתוך חוקיות אנרגטית. תהליך אבחנתי של שאלת שאלות, יוצר אנרגיה חדשה המתערבת עם אנרגיית הבעייה ובתוך כך נוצר פתרון אנרגטי. אסור לשכוח גם כיווניות הפוכה בה מטופל בא עם בעייה קטנה, עם כאב קטן, ויוצא מהטיפול עם כאב גדול, הרבה יותר גדול ממה שהרגיש לפני שבא לטיפול. כשתופעה זו קורית למטפל מתחיל, יש סיכוי שהלה ייחרד ויחשוב מה היתה הטעות, מבלי לקחת בחשבון שאולי לא היתה כאן כל טעות. אולי קרה כאן אפקט קליפות הבצל (סדנת הסמכה). ולמטפל מנוסה יותר, בהנחה שנמצא ב zone ועובד בצורה נכונה ומדוייקת, הוא יודע שלאנרגיה יש חוקיות פנימית ברורה שלא תמיד ניתנת לצפייה מראש, ולכן הדרך למרפא תעבור מכאב קטן דרך היווצרות כאב גדול עד להשגת הריפוי, במקרים מסויימים.תיאור מקרה טיפולי.

להמשך קריאה חלק 7