ניטרול אלרגיות באמצעים טבעיים חלק 3

ביופידבק של מערכת השרירים

מערכת השרירים עובדת בצורה של פידבק – משוב – נותנת ומקבלת אינפורמציה דרך קומבינציות של כיווצים והרפיות. אם נתחיל לשוחח עם מערכת זו באמצעות השפה שלה – כיווצים והרפיות – הרי נוכל לקבל ממערכת זו מידע מהימן בזמן אמיתי לגבי כל נושא בו נרצה לטפל. מערכת השרירים יכולה לפתח שפה מאד עשירה על ידי קומבינציות ייחודיות של כיווץ-הרפייה, ולכן, לספק מידע עדכני ואמין, אם המטפל מאומן ומיומן בשימוש בשפה זו. כזכור, הגוף זוכר את הכל ויודע הכל אך מכיוון שאינו מודע לסביבתו ו/או לבעליו, אינו מסוגל להתחבר אל מערכת הנפש המודעת ובאמצעותה לתקשר את המידע שבידיו.

מטפל IPEC Therapy®, יודע כיצד לעבוד עם המשוב של מערכת השרירים, לקבל את המידע המתאים המסביר את מקור האלרגיה ומה נדרש לרפאה. הוא יודע כיצד להפעיל אמצעים אנרגטיים פשוטים, לא חודרניים, כדי לנטרל את הכאב מן הזכרונות הינקותיים ובכך לבטל את צורך המערכת הלא מודעת להתריע על פולשן כשהגוף פוגש חומר הידידותי לו. לכל חומר ביקום קיים קוד אנרגטי ספציפי המפריד אותו מחומרים אחרים ועושה אותו לחומר מיוחד בפני עצמו. המטפל מזהה ב"שיחתו" עם מערכת השרירים את האנרגיה הספציפית של חומרים שאינם מסתדרים עם מערכת החיסון, והוא מנטרל הקשר אנרגטי זה. הוא למעשה, מאמן את מערכת הגוף הלא מודעת להרגיש שחומר ספציפי בו הוא מטפל, אינו מהווה כל איום על ההישרדות.

חשוב לדעת שלכל אדם ממוצע יש מספר אלרגיות, אך אלו, לא בהכרח פעילות. התגובות האלרגניות, אם יהיו בכלל, יופיעו כתגובות חלשות, לא בולטות וממילא אינן הופכות למערכת סימפטומים כואבת. אלו שסובלים בצורה רצינית מאלרגיות, יש לשער שיש להם הרבה אלרגיות פעילות, ושהפעלה מתמדת של המערכת החיסונית שלהם מדלדלת אותם בצורה זו שאלרגיות חדשות/ישנות מתופעלות אצלם חדשות לבקרים והם יכולים למצוא עצמם במעגלים אינסופיים של התקפות סימפטומים איתם הם לרוב מתמודדים באמצעות אנטי היסטמינים שאלו לכשעצמם, לא תורמים לחיזוק המערכת החיסונית אם משתמשים בהם בצורה מוגברת.

כזכור, בהרבה מקרים, הבסיס להיווצרות רוב האלרגיות הוא רגשי/פסיכולוגי. מדובר בעצם במערכת התפיסה של האדם. כשתינוק או ילד נמצאים במצב בו הם חווים איום על קיומם, חווייה זו הינה סובייקטיבית , כלומר, זוהי תפיסתו של התינוק, פרשנותו האינסטנקטיבית לאירועים האופפים אותו. זוהי נקודה קריטית להבנת הדינמיקה של היווצרות האלרגיות. יכול להיות שתינוק אחר, בנסיבות דומות, לא יחווה מצבים דומים כמאיימים. זוהי החווייה האישית של התינוק היוצרת פרשנות רגשית בזמן שהאירועים קורים, זוהי התפיסה האישית של התינוק שתקבע אם חווה אירוע כמאד מאיים. בהחלט יכול להיות מצב בו המבוגרים בחיי התינוק אינם תופסים אירועים ספציפיים כקשים לחוויית התינוק אך התינוק עצמו, בהחלט קולט אירועים אלו כקשים וכמאיימים. לא המבוגרים ולא התינוק טועים ו/או צודקים; זוהי פשוט תפיסתו של התינוק, ומכיוון שהאיום הנובע מהאירוע הוא כה גדול, כל מרכיבי המערכת הסנסורית-תחושתית, וכל מרכיבי המערכת החיסונית נזעקים לפעולה. אלו יוצרים רישום של כל מרכיבי המעמד המאיים, זוכרים מרכיבים אלו ברמה הגופנית, פשוט מפני שלתינוק אין שפה באמצעותה יוכל להפנים ולזכור את האירועים, ולכן הכל מוטבע ונזכר כתמונות ותחושות אנרגטיות ונשמר בכל תא של הגוף.

אמא ותינוק בגשם

אתן דוגמא לאירוע מאיים היכול להוביל להיווצרות אלרגיה בחיים הבוגרים. אמא נוסעת לקניון עם התינוק שלה ומוצאת מקום חנייה מרוחק מהכניסה הראשית. היא שמה את התינוק בעגלת התינוק והולכת אל הקניון הליכה של מספר דקות. לאחר שסיימה את כל קניותיה היא חוזרת חזרה אל המכונית אך כשהיא יוצאת מהקניון, יורד בחוץ גשם שוטף שאינו פוסק. היא לא הצטיידה במטריה ו/או באיזשהו כיסוי נוסף לתינוק מכיוון שלא חשבה שיהיה גשום. בלית ברירה, היא רצה למכונית בגשם, והיא והתינוק נרטבים עד לשד עצמותיהם. התינוק בוכה כל הדרך במצוקה; קר לו, הוא רטוב, אמא אינה מגיבה למצוקה שלו בדרך בה הוא רגיל שתגיב, והיא מרגישה לו זרה ומנוכרת ממי שהכיר עד היום. היא נראית כועסת, מתוסכלת, מתעלמת מבכיו, מרשה שהוא ירטב וירעד מקור ואינה עושה דבר בנושא. היא רצה עם העגלה בגשם וזה מרגיש שכך זה יהיה לנצח וזה לא יגמר. המים מטפטפים לפיו ונתלים על אפו והוא נושם אותם פנימה אל ריאותיו, כמעט נחנק. הוא בוכה ומשתנק ובתחושות שלו מרגיש שחייו בסכנה ואף אחד לא מקשיב למצוקותיו ומקל עליו את סבלו. בעיני האמא אלו רק כמה דקות של ריצה בגשם ועוד מעט דברים יסתדרו. היא יודעת את זה אך הוא לא. הוא בן שנה, לא יודע לדבר, אי אפשר לנחם אותו בהסבר שכל זה יסתיים עוד מעט; אין לו תפיסת זמן הדומה לזו של המבוגר. עד שמגיעים למכונית והיא מושיבה אותו בכסאו, הוא בוכה וצורח ללא הפסק וכמה שהיא מנסה להרגיעו הוא לא נרגע. הוא רטוב גם בתוך המכונית. האמא מרגישה אשמה וכועסת על עצמה למה לא הכינה רזרבת בגדים למקרה ש . . . ולמה לא לקחה מטריה ולמה ולמה ולמה, תחושות שהופכות אותה עוד פחות זמינה למצוקת הילד.

אירוע כזה יכול להימשך בין רבע שעה לשעה עד שמגיעים הביתה, ורישומו יכול להחרט עמוק בנפש התינוק. אם האמא ניסתה להרגיעו עם בקבוק החלב, הרי שחלב יהפוך להיות חלק מהבעייה שנוצרה, מרכיבי הפלסטיק של עגלת התינוק, הצעצועים, מים, חומרי כביסה שנמסו מהבגדים עקב הגשם, זכוכית (סיליקון), גומי, כותנה, ועוד ועוד, כל אלו נרשמים בזיכרון התינוק כחלק מהבעייה. אם אקפיץ את התינוק בעשרים שלושים שנים קדימה, כשהוא פוגש נסיבות דומות בהן הוא בגשם עם אשתו והיא מתרגזת ו/או שניהם נרטבים ו/או שניהם נמצאים רחוק ממקום יבש, יש סיכוי שהמרכיבים של המצוקה בינקות יתבטאו בתגובות אלרגיות מכבידות. לא יהיו לבחור שום הסברים או השערות למה הוא נכנס למצוקת נשימה קשה למשל, או למה פתאום הוא הותקף במיגרנה קשה, כאשר מעולם לא חלה קודם באסטמה ואף פעם לא סבל ממיגרנות. הוא אולי פוטר עצמו בכך שאולי הצטנן עקב היותו הרבה זמן רטוב ורועד מקור בגלל הגשם אך למעשה, הוא אינו סובל משום סמפטום של הצטננות ובכל מקרה, מצוקת הנשימה או המיגרנה נמשכים ואינם עוזבים.

בטיפול IPEC Therapy®, זהו מצב בו המידע הישן על האירוע בקניון יכול להיות זמין באמצעות פעולה מתאימה עם הצד הלא מודע בשימוש עם המשוב של מערכת השרירים, ולקדם מידע זה לטובת ניטרול כל החומרים שהופעלו באירוע שגרם למערכת החיסונית לייצר את תגובת האלרגיה.

תיאורי מקרה

העוצמה הטיפולית בריפוי אלרגיות אינה מפסיקה להפעים אותי עד היום. לפני שנים טיפלתי בתינוק בן שבוע שלא העלה במשקל, אך כל בעייה רפואית לא אובחנה אצלו. מצאתי שהתינוק אלרגי לחלב אימו, ובטיפול אחד האלרגיה עברה והוא החל לינוק ולהעלות משקל. במקרה אחר, ילדה כבת שנה הובאה על ידי אימה עם פריחות אדומות על כל הגוף, כל פריחה בגודל טבעת. בטיפול הסתבר שאמה, שעדיין הניקה את התינוקת, היתה כשבועיים בלחץ נפשי קשה בעקבות אירוע טראומתי שחוותה אז. הטיפול שחרר את התינוקת אנרגטית והפריחה נעלמה. מיגוון המקרים הוא רחב ביותר: אשה עם הפרשת נרתיק עקשנית נעלמה, קדחת השחת על שלל הסימפטומים שלה עברה כליל, זיהומים פטרייתיים, כאבי ראש ומיגרנות כרוניות התנקו ונעלמו מן הגוף. התקררויות תכופות, דלקות אוזניים אצל ילדים, התקפי אסטמה, בעיות עור, כאבי ראש בעקבות צריכת אלכוהול, טופלו בהצלחה. לא היה צורך יותר בהימנעות מחיטה, מוצרי תירס, סוכרים, דגים, דגנים ומוצרי חלב לאחר טיפולים מוצלחים. הימנעות מחיות מחמד, פריחת צמחים ואובייקטים שונים, מוצרי קוסמטיקה, תכשירי ניקיון וכימיקלים שונים בשימוש ביתי לא היתה נחוצה יותר לאחר טיפולים מוצלחים.

סיכום

לסיכום, אלרגיות הן מין תופעה של אוסף סימפטומים כואבים ומענים שאינם מתפתחים לכלל מחלה מחד אך יכולים לענות, להכאיב, להיות למטרד לא קל במקרים הקלים, ובמקרים הקשים, יכולים לסכן את החיים אם המצוקה הנובעת מאלרגן אחד או יותר, גורמת להפעלה מאסיבית ביותר של מערכת החיסון. החדשות הטובות הן, שבהחלט קיים להן פתרון טבעי, מהיר, ללא שימוש בכימיכלים או הימנעויות, ללא נבירה כואבת בעבר, כדי להגיע ליכולת לחיות חיים מלאים, בריאים ונטולי אלרגיות.