סוכר – ממכר ומזיק כמו הרואין

סוכר – ממכר ומזיק כמו הרואין?

דר. אורי קניג, אוגוסט 2012

מכיר את התסריט הבא? שוב אתה עייף, מתוסכל ועצבני בגלל מריבה עם בת הזוג שלא מסתיימת, שוב קרתה תקלה בעבודה ואתה צריך להתמודד, אתה לחוץ וחושש לאן יתפתחו דברים…. אתה מוצא את עצמך מחפש ניחומים עם עוגת השוקולד שפשוט עושה לך טוב על הנשמה, או הפרפוצי'נו המתוק עם קצפת בסטרבאקס ושלא תעיזו להציע עכשיו סלט….
במצבי לחץ, מרגישים חשק עז לאכול סוכרים ועמילנים ( עוגיות לחמים ועוד), וקשה להתנגד לרצון הזה גם אם יודעים שזה מזיק לבריאותנו. אז מה יש בסוכרים ועמילנים שעושה אותם לסם הכי פופלארי בשעת מצוקה? למה לא שקדים או עוף?
התשוקה לסוכר היא בפה ובמוח. הטעם המתקתק, של שוקולד נמס בפה מעוררת תחושה של ניחום ורגיעה מיידיים. סוכר משחרר במוחנו חומרים אופיאטים (כמו סם האופיום) הגורמים לנו להרגיש טוב והתהליך הזה ממכר את מוחנו ואת גופנו ומפתה אותנו לצרוך עוד מהמאכלים שגורמים לנו להרגיש טוב, בעיקר כשקשה לנו. אכילה מופרזת של סוכרים אמנם מספקת טשטוש והסחה מן הפחדים והחרדות אך לאורך זמן רק יוצרת בעיה חמורה בגוף ובנפש. לתופעה קוראים אכילה רגשית- אכילה כשכואבים, כועסים, לחוצים, בודדים ומשועממים. הבעיה היא שאכילה רגשית לא פותרת מצוקות אלא מחמירה אותן לטווח ארוך ובעיקר יוצרת התמכרות נפשית מוגברת לסוכר. חוקרים מאוניברסיטת פרינסטון הציגו ממצאים שאכילה מוגזמת של סוכר פועלת בדרך דומה בה פועלים סמים על המוח. בניסויים שנערכו בחולדות ששתו כמויות גדולות של מי סוכר נצפו שינויי התנהגות ואפילו שינויים נוירוכימיים, שדמו לשינויים הנצפים אצל בעלי חיים, או בני אדם, המשתמשים בסמים.
אכילת מזונות עתירי סוכר יוצרת גם נזקים גופניים. ככל שאוכלים יותר סוכר הגוף צריך לייצר יותר אינסולין על מנת לווסת את רמת הסוכר בדם. כך מפתחים רמות סוכר גבוהות בדם, רגישות לאינסולין, עד למצב קיצוני שהגוף לא מצליח לייצר מספיק אינסולין והוא נדרש לעזרה חיצונית על ידי זריקות אינסולין. המצב הזה נקרא מחלת הסוכרת והמחלה הזאת שנחשבה פעם לנחלתו של הגיל השלישי בעולם המערבי, מתפתחת כיום בקצב מדאיג בשכבות גיל צעירות. הסטטיסטיקה נכון לשנת 2012 היא 26 מיליון אנשים בארה"ב (8.3% מהאוכלוסייה), בוגרים, ילדים ומתבגרים החולים בסכרת.
ישנן גם סיבות פיסיולוגיות נוספות למה אנחנו חושקים בסוכר במצבי לחץ. ההורמון האחראי על שמירת איזון רמת הסוכר בדם הוא אינסולין אבל יש הורמון רב עוצמה אחר בגופנו שנותן מסרים לגוף לאכול סוכר והוא נקרא קורטיזול וידוע בכינוי "הורמון הלחץ".
האם ידעתם שקורטיזול יכול להעלות את רמת הסוכר בדם אפילו אם לא אוכלים סוכר בכלל? רמת קורטיזול גבוהה יכולה לבטל כל דיאטת דלת סוכרים במחי יד. זה נשמע הזוי לא? על פני השטח אולי, אבל הבנה של פעילות הורמון הקורטיזול חושפת מציאות אחרת.
במצב של סטרס, הגוף מפריש קורטיזול הגורם להצפת סוכר בדם ממאגרי הסוכר בגןף, על מנת לספק אנרגיה מיידית להתמודדות. בו זמנית, הקורטיזול חוסם את הפרשת האינסולין כדי שהאינסולין לא יבטל את מצב הכוננות הדורש רמת סוכר גבוהה ויוריד את רמת הסוכר. כך נוצר מצב שהגוף מפריש ממאגריו סוכר גם אם לא נכנס גרגר סוכר לפה.
תהליך פסיולוגי זה מסביר למה אנשים עם רמות לחץ פנימי גבוהות לא מצליחים להוריד במשקל, למרות שהם בדיאטה הנכונה ואפילו אם הם עושים פעילות גופנית.
במצב של לחץ, קשה לאנשים להבחין מתי הם רעבים באמת ומתי זה רעב נפשי. ההורמונים משטים בהם לחשוב שהם רעבים . הדרך לדעת זאת היא די פשוטה; הרעב בד"כ הוא למתוקים. אם אתם רעבים באמת, שקדים או עוף יספקו את הרעב, אבל אם הרעב הוא נפשי, ואתם מחפשים את העוגיות הספציפיות זה לא יספק ולא יעצור אתכם. אל חשש, איני מבקש שתמנעו מסוכר לחלוטין מעתה ועד עולם.
ובכל אופן, אתן כאן כמה המלצות על מנת לצאת ממעגל ההתמכרות לסוכר :

גוונו את התפריט שלכם עם מזונות מלאים המכילים סיבים תזונתיים (קמח מלא, אורז מלא). המעטפת הסיבית גורמת לסוכרים ועמילנים להיספג בדם באופן איטי.
נסו תחליפי סוכר טבעיים כמו סיילטול וסטיביה. ממתיקים מלאכותיים שמכילים אספרטן וסכרין הם בעצם התמכרות בפני עצמה. חומרים אלו חשודים כחומרים רעילים ובעלי השפעה מסרטנת ומזיקה לבריאות
שתו מים בעיקר ולא משקאות ממותקים המכילים כמויות סוכר עצומות.
אכלו סוכרים ועמילנים בכמות קטנה ומבוקרת ונסו לטעום פירות
פנו לטיפול בדפוסי "אכילה רגשית" שמטרתה טשטוש ופיצוי על רגשות לא נעימים. טיפול עוזר לפיתוח מודעות עצמית לרגשות שמציתים אתכם לאכול. לימדו התמודדות עם רגשות באופן בריא שיאפשר שחרור וחופש מאכילה ממכרת כמו סם
אזנו את את רמת הקורטיזול בגופכם על ידי תזונה בריאה, מנוחה ושינה של 8 שעות בלילה לפחות
שברו את מעגל הקורטיזול על ידי שינוי התגובות גוף ונפש ל"סטרס". במקרים רבים התגובה המזיקה ללחץ היא פנימית ולא מודעת.

במקרה של גבר בן 55 שטיפלתי בו לאחרונה, מעגל הקורטיזול היה גורם מכריע שהשפיע על חוסר איזון ברמת הסוכר שלו בדם. שמואל (שם בדוי), הגיע אלי לאחרי חודשים של טיפול תרופתי בסוכר גבוה בדם. הנתון המעניין הוא, שגבר זה שומר על אכילה מאוזנת ופעילות גופנית סדירה ועם כל זאת רמת הסוכר בגופו עלתה וירדה והשתוללה כמו רכבת הרים. בדיקת ביופיבק של השרירים גילתה ששמואל, שחזותו החיצונית נראית רגועה והתנהגותו שלווה, מגיב ללחצים וחששות מודחקים הבאים לידי ביטוי בעיקר ברמה הפיסיולוגית, והוא אינו מודע אליהם כלל ועיקר.
אפשר להיפטר מתסמיני סוכר ואפילו סוכרת, אם מתייחסים ומטפלים במערכת הגומלין בין הגוף והנפש שתורמת להיווצרות הבעייה מלכתחילה. טיפול תרופתי שמציעה הרפואה הקובנציאונאלית מתמקד בדיכוי הסמפטומים, תופעות לוואי, ובהמלצות תזונתיות, אך החיסרון הוא שאין התייחסות לכלל הגורמים שיוצרים את חוסר האיזון.
טיפול פסיכולוגי שיחתי חשוב לפיתוח מודעות של הרגשות והמחשבות שמציתים את תגובת הלחץ ומתמקד בשינוי בגישה ובהתמודדות, אבל גם זה לא מספיק כדי לפתור את הבעייה. טיפול אייפק משלב מימד נוסף של שחרור דפוסי לחץ ברמה האנרגטית. המיקוד הוא על איזון אנרגטי בגוף; שחרור עודף אנרגיה במערכת וניתובה לערוצים הנדרשים עד למצב בו איזון שלם מושג. מטופלים מדווחים לאחר הטיפול האנרגטי על רוגע עמוק והרגשה כללית טובה, ויטליות, ריכוז ויכולת מיקוד גבוהים, שינה ערבה ועוד.
התייחסות לגוף ולנפש במשולב מאפשרת למערכת לפתור בעיות לחזור לאיזון טבעי ובריאות, בכל גיל ובכל מצב.
אל תמהרו לקבל על עצמכם תוויות של בעיות סוכרת, כמחלה בלתי ניתנת לריפוי ולהשלים עם הגזרה. קחו אחריות על בריאותכם ועזרו לגופכם להשתמש בבית המרקחת הפוטנציאלי הנמצא בתוך עצמכם וליצור ריפוי עצמי.