חיסונים אצל ילדים ותינוקות

נושא החיסונים אצל ילדים ותינוקות הוא נושא חם עם הרבה מטענים.
מצד אחד הרפואה המונעת שהכניסה סידרה של חיסונים לתינוקות החל מהחודש הראשון לחייהם. תקופה נוחה היות ורוב ההורים מגיעים לטיפות החלב לשקילה בדיקת התפתחות ועוד… מאידך קבוצה של הורים וגם מטפלים למיניהם שמזהירים מפני חיסונים ותולים בהם תחלואים למיניהם. נתקלתי בנושא ממש בתחילת דרכי כמטפלת כשהנכד הגדול שלי פיתח חום מאד גבוהה יום לאחר החיסון כשהיה בן חודשיים ואושפז ליומיים. שלא יהיה פה ספק אני בין אלה שמצדדים בחיסונים , אבל….
מצד אחד החיסונים הם למען הילדים ולמען החברה, הצליחו להוריד פלאים את רמת התחלואה במחלות מסויימות כמעט לאפס ולמנוע מהילדים תגובות ותופעות קשות בעקבות המחלות. מצד שני זרם הולך ומתגבר של הורים שמסרבים לחסן את ילדיהם כאידאולוגיה או כשמטפלים למינהם מפחידים הורים צעירים שנמצאים בין הפטיש לסדן, חושפים את ילדיהם למחלות ואת חברת הילדים בהם הם גדלים. לאחרונה עלתה שוב סוגיית השעלת בארץ בעקבות התפרצות המחלה שיכולה להיות מאד קשה לילדים הקטנים, שלא לדבר על אוכלוסיה מבוגרת …..
וכאן אני רוצה לשתף אתכם מניסיוני, בשנים שאני מטפלת עברו אצלי למעלה מעשרים תינוקות שהיגיעו אלי עם אמהות מודאגות ומבולבלות כן לחסן לא לחסן מה לעשות?
כאן טיפול אייפק בא לעזרתי ולעזרת התינוקות. כפי שציינתי קודם, זה התחיל עם הנכד שלי כשהתקרב מועד החיסון הבא ולאור מה שרה בראשון ביקשתי לבדוק את הילד. הוא היה במצב טוב גם בריאותי וגם התפתחותי וכששאלתי בפידבק של השרירים שאלה פשוטה האם נכון לילד לקבל את החיסון במועד שנקבע קיבלתי את התשובה לא.  המשכתי לשאול באותה דרך והגוף של נכדי הגיב לבעוד חודשיים, כמובן דחינו את החיסון והמשכתי לעקוב ולשאול ותמיד קיבלתי תשובה לתאריך המסויים, לא אלאה אתכם הילד קיבל את החיסון בתאריך שקיבלתי מהגוף והכל עבר חלק ללא בעיות. כפי שכתבתי, מאז באותה דרך בדקתי למעלה מעשרים תינוקות עם אותה סוגיה כל ילד הגיב אחרת ותאריכים נקבעו לפי מה שקיבלנו. לפעמים החיסונים התארכו עד גיל שנה וחצי ולפעמים פחות . כל התינוקות הללו חוסנו בזמן שקיבלנו כתשובה לשאלות ששאלתי. כולם עברו את החיסונים ללא כל תגובה של אי נוחות או חום.
לכל ילד התאים אחרת, כנראה על פי התפתחות מערכת החיסון שלו.דבר פשוט כל כך, חסך להורים מתח, לילדים אי נוחות, ולחברה בכלל, הפך את הילדים ליותר מחוסנים. אני יודעת שיהיו הרבה חילוקי דעות בעקבות פוסט זה, וזה בסדר,  אבל לטיפול אייפק  יש כלים לבדוק….תהיו  לי בריאים!

נורית שטרייכמן
מטפלת אייפק מומחית